Aktuális
Hogyan változik a kafetéria-rendszer?
A kafetéria rendszer újragondolásáról kiszivárgott kormányzati előterjesztés, ha megvalósul, pozitívan hat majd a hazai gazdaság teljesítményére - állítja az Optisoft Számítástechnikai, Pénztárszolgáltató, Könyvelő és Oktató Nyrt. közleményében.
Az Optisoft szerint jó irányt mutat a kafetéria-rendszer tervezett változása
A cég elnök-vezérigazgatója, Semerédy Péter szerint a jelenlegi kusza kafetéria szabályozás leegyszerűsítése, és három fő gazdaságpolitikai cél köré csoportosítása pont azt a szemléletet testesíti meg a gyakorlatban, amit az adórendszer, vagy az egészségügy alakításában is elvárnak a piaci szereplők. A papíralapú utalványok kivezetését, és elektronikus rendszerekre konvertálását pedig ugyancsak előremutató kezdeményezésnek nevezik.
A közleményben emlékeztetnek, hogy a tervezet korlátozni kívánja a kedvezményes közteher mellett igénybe vehető béren kívüli juttatásokat, továbbá megszűnne, vagy lassan kivezetésre kerülne a hideg étkezési utalvány, valamint megszűnne az internet-elérés támogatása.
A béren kívüli juttatások közül csak azokat tartanák meg, amelyek nemzetgazdasági, szociálpolitikai vagy öngondoskodási cél elérése érdekében alakítják a fogyasztási szokásokat, ösztönözve bizonyos termékek és szolgáltatások igénybevételét.
Az Optisoft a chipkártya alapú rendszer előnyei közé sorolja a biztonságos használatot a papír alapú utalványokkal szemben. A kártyás szisztéma nem kijátszható, jól ellenőrizhető a szándékolt cél megvalósulása, valamint lehetővé teszi a szolgáltatások központi kezelését és felügyeletét. A különböző juttatások egy kártyán keresztüli felhasználása megoldható, ami előnyös a munkavállalók számára is. Emellett az elektronikus rendszerek gyorsan átállíthatóak, ezzel biztosítható, hogy a béren kívüli juttatások mindig a legfrissebb munkáltatói igényeknek és a dolgozói elvárásoknak megfelelően jussanak el a címzetthez.
Mindezek miatt az Optisoft kiáll amellett a terv mellett, amely a fennmaradó kafetéria elemek használatát a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP Kártya) rendszerére terelné. Megjegyzik, hogy a cég nem rendelkezik gazdasági érdekeltséggel a SZÉP Kártya rendszerében.
Az Optisoft egészségügyi és más humáncélú informatikai rendszereket fejleszt és üzemeltet. A magyar családi tulajdonban lévő, mintegy 1 milliárd forint saját tőkéjű társaság célja, hogy 2011 végén részvényeit bevezessék a Budapesti Értéktőzsdére.
(forrás: önadózó.hu)